*alt_site_homepage_image*

Startavo kampanija „Jokio skirtumo“: kviečia kalbėtis ne apie negalią, o gyvenimiškus dalykus

decoration

Lietuvoje prasideda unikali visuomenės švietimo ir informavimo kampanija „Jokio skirtumo“. Jos tikslas – parodyti, kad visi žmonės, nesvarbu – su negalia ar be jos, nori įdomiai gyventi, kurti, dirbti, studijuoti, keliauti ir bendrauti įvairiausiomis temomis.

„Jokio skirtumo“ – tai visuomenės informavimo kampanija, kuria siekiama parodyti, kad žmonės su negalia, lygiai kaip ir visi kiti visuomenės nariai, nori bei gali dirbti, keliauti, sportuoti, dalyvauti profesiniame, kultūriniame ir visuomeniniame gyvenime. Kalbėkime ne apie negalią, o apie gyvenimiškus dalykus! Kampanijos metu po Vilnių ir Lietuvos regionus keliaus specialus „Jokio skirtumo“ bendravimo suolelis. Ateikite, prisėskite ir leiskitės į pokalbius apie meną, laisvalaikį, verslą, muziką... Juk tiek galimybių pažinti vieniems kitus. 


Kelionę po Lietuvą pradeda bendravimo suolelis

MO muziejuje pristatytas vienas iš pagrindinių šios kampanijos simbolių – „Jokio skirtumo“ bendravimo suolelis. Dėl savo unikalios konstrukcijos jis gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių.

„Universalus dizainas naudingas ir patogus mums visiems. Skatiname kurti tokią socialinę ir fizinę aplinką, kuri padėtų visiems žmonėms jaustis ir gyventi laisviau, savarankiškiau. Įgyvendinę universalaus dizaino principus, laimime visi“, – sako kampaniją iniciavusio Neįgaliųjų reikalų departamento vadovė Eglė Čaplikienė.

Artimiausius kelis mėnesius suolelis apkeliaus 10 skirtingų vietų Visoje Lietuvoje – 5 jų bus Vilniuje, 5 – regionuose.

Jo kelionės stotelės pasirinktos neatsitiktinai – kiekvienoje vietoje suolelis skleis tam tikrą žinutę, sufleruojančią galimą pokalbio temą. Pavyzdžiui, nukeliavęs į traukinių stotį, kvies visus norinčius prisėsti pabendrauti apie keliones, prie Alytaus rotušės – apie intelektualų laisvalaikį, o svečiuodamasis MO muziejuje suolelis siūlo kalbėtis apie meną, kultūrą, kūrybą.

Prie bendravimo suolelio prisėdęs menininkas Algirdas Gataveckas sako, kad menas yra universali, visiems suprantama kalba.

 

Įtraukianti darbo rinka

Kampanija taip pat skatina darbdavius kurti visus žmones labiau įtraukiančią darbo rinką. Savo požiūrį darbdaviai galės parodyti naudodami specialų „Jokio skirtumo“ rėmelį, kurį įmonės naudos savo darbo skelbimuose bei Facebook puslapio profilio nuotraukose.

„Taip jie parodys, kad renkasi žmones pagal jų gebėjimus, norą ir motyvaciją dirbti, jokio skirtumo, su ar be negalios. Kartu tikimės, kad pamatę šį rėmelį, žmonės patys jausis drąsiau kandidatuoti ir tai juos įkvėps siekti svajonių darbo“, – sako E. Čaplikienė.

Kelis mėnesius truksiančią kampaniją vainikuos gruodžio 3-iosios, Tarptautinės žmonių su negalia dienos, renginys, kurio metu garsiausios sostinės skulptūros dar kartą pasiųs žinutę, kad svarbiausia yra žmogus ir unikalūs jo gebėjimai, pomėgiai, o ne negalia, kuri  neturėtų tapti pagrindine pokalbių tema.  

 

Daugiau informacijos apie iniciatyvą: www.jokioskirtumo.lt


Bendravimo suolelio stotelės


Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM


Įvertinkite naujieną