*alt_site_homepage_image*

Aktuali informacija apie karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą Lietuvoje

decoration

Tęsiantis karui Ukrainoje iš šalies jau pasitraukė 1,2 mln. žmonių, pusė jų atvyko į Lenkiją. Sparčiai daugėja atvykstančių ir į Lietuvą. Pateikiame aktualią informaciją apie karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimą Lietuvoje.


Ką svarbu žinoti karo pabėgėliams iš Ukrainos?

  • Jei atvykę ukrainiečiai neturi gyvenamosios vietos (pas gimines, artimuosius, draugus, neturi galimybės apsistoti viešbutyje ar kitoje vietoje), jie būtinai turi kreiptis į pabėgėlių registracijos centrus: Alytuje (Pramonės g. 1B), Marijampolėje (Parko g. 9), Vilniuje (Minties g. 3). Šie registracijos centrai veikia visą parą.

Registracijos centruose asmenys bus užregistruoti, gaus maisto davinius ir bus siunčiami į apgyvendinimo vietas.

KODĖL SVARBU REGISTRUOTIS. Būtina registruotis, kad galėtume pasirūpinti atvykusiais asmenimis ir sudaryti sąlygas jiems teisėtai likti Lietuvoje. Atkreipiamas dėmesys, kad pasibaigus beviziam režimui, asmenys neturės jokių socialinių garantijų. Registracijos metu bus pradėtos migracijos procedūros, kurios užtikrins socialines garantijas buvimo Lietuvoje metu.

  • Jei atvykę ukrainiečiai turi gyvenamąją vietą (pas gimines, artimuosius, draugus, nori ir gali gyventi viešbutyje ar kitoje vietoje). Migracijos departamentas informuoja, kad dėl karo veiksmų savarankiškai iš Ukrainos į Lietuvą atvykę ir pasirinktose vietose apsigyvenę Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai turi atvykti į artimiausią jiems Migracijos departamento teritorinį skyrių ir registruotis darbo valandomis šiais adresais:

Vilniuje (Vytenio g. 18); Kaune (A. Juozapavičiaus pr. 57); Klaipėdoje (Kauno g. 6); Šiauliuose (Aušros al. 19); Panevėžyje (K. Binkio g. 14); Alytuje (Jotvingių g. 8); Marijampolėje (Kęstučio g. 1); Utenoje (Maironio g. 4); Telšiuose (Žemaitės g. 34); Tauragėje (Stoties g. 15); Elektrėnuose (Draugystės g. 32); Visagine (Veteranų g. 13); Šalčininkuose (Architekto g. 4). Šiuo atveju, į registracijos centrą Alytuje vykti nebūtina.

Migracijos departamentas taip pat primena, kad registracijai suaugusieji kartu turi atsivesti vaikus.

Ką verta žinoti šiuo metu Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams?

Migracijos departamentas informuoja, kad Ukrainos piliečiai, kurie turi biometrinius pasus, ir tie, kurių nacionalinių vizų ar leidimų laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje galiojimas baigiasi, pasibaigus šių dokumentų galiojimui iš karto gali pradėti naudotis 90 dienų beviziu režimu.

Šiuo laikotarpiu dėl Ukrainos piliečių ir jų šeimos narių nebus priimami sprendimai dėl grąžinimo ar išsiuntimo.

Ukrainos piliečiai ir jų šeimos nariai, dėl kurių priimti sprendimai grąžinti juos į užsienio valstybę, gali likti Lietuvos Respublikoje. Apie tai, kokius veiksmus šie asmenys turės atlikti, Migracijos departamentas paskelbs papildomą informaciją.

Ukrainos piliečiams ir jų šeimos nariams nebus naikinamos nacionalinės vizos ir leidimai laikinai gyventi Lietuvoje.


Ar pabėgėliams priklauso socialinės išmokos?

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo paramą skirti laikiną leidimą gyventi Lietuvoje dėl humanitarinių priežasčių gavusiems užsieniečiams. Ministerijos siūlomiems teisės aktų pakeitimams dar turės pritarti Vyriausybė ir Seimas.

Kai išmokos bus patvirtintos, bus pateikta išsamesnė informacija.

Informacija Ukrainos piliečiams teikiama karštąja telefono linija +370 5 271 7112 kiekvieną darbo dieną ir savaitgaliais nuo 7.30 iki 21.00 val. 

Informacija nuolat atnaujinama ir skelbiama www.ltua.lt (bendra informacija ir atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus lietuvių, ukrainiečių, rusų ir anglų kalbomis).

AKTUALŪS KONTAKTAI:

Migracijos departamentas: tel. 8 707 67000, skambinant iš užsienio – tel. +370 5 271 7112,  el. p. info@migracija.gov.lt,

Lietuvos Raudonasis Kryžius (humanitarinė pagalba, informacija, šeimos ryšių atkūrimas): Juozapavičiaus g. 10A, Vilnius, tel. +370 5 2127322, el. p. info@redcross.ltwww.redcross.lt 

Vilniaus Arkivyskupijos Caritas (humanitarinė pagalba): Kalvarijų g. 39, Vilnius, tel.  +370 673 24 225, el. p. kulturunamai@vilnius.caritas.lt

Maltos ordino pagalbos tarnyba (humanitarinė pagalba): Gedimino pr. 56B, Vilnius, Tel. +370 5 249 73 04, www.maltieciai.lthttps://www.facebook.com/maltieciai

Maisto bankas (parama maistu): Vytenio g. 54, Vilnius, tel. +370 686 44244, el. p. info@maistobankas.lt, facebook.com/maistobankas

Gelbėkite vaikus (pagalba vaikams ir nėščiosioms): Vilniaus g. 39, Vilnius, tel. +370 5 261 0815, el. P. informacija@savethechildren.org

Apgyvendinimas priimančiose šeimose: tel. 1827, www.stipruskartu.lt

Kontaktinis asmuo priimant Ukrainos karo pabėgėlių vaikus į Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigas – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Janina Klimaševska, tel. (8 5) 275 1997, mob.  +37067100971, el. paštas:  Janina.Klimasevska@vrsa.lt.

 


Įvertinkite naujieną